تبلیغات
وبلاگ هوادارن رئال مادرید - وقتی هواداران رئال‌مادرید بازیكنان مسلمان را همراهی می‌كنند

وقتی هواداران رئال‌مادرید بازیكنان مسلمان را همراهی می‌كنند

چهارشنبه 4 شهریور 1388 11:30 ب.ظ

نویسنده : صائب سبزی پور
ارسال شده در: اخبار onlineباشگاه رئال مادرید ،

به نقل از آس اسپانیا، اكثر تیم‌های حاضر در لیگ فوتبال اسپانیا بازیكنان مسلمان دارند و در ماه رمضان كه به خاطر تلفظ خاصش در زبان اسپانیایی به رامادان معروف است با فرهنگ رمضان گره می‌خورند.
هر چند پزشكان برخی تیم‌ها همچنان با روزه گرفتن بازیكنان مسلمان مشكل دارند و معتقدند رژیم غذایی آنها به هم می‌ریزد اما در كل باید رمضان را جزیی از لالیگا دانست كه توسط مردم اسپانیا مورد قبول واقع شده و به خصوص در چند سال اخیر استقبال خوبی از طرف مردم صورت گرفته است.
به عنوان مثال در تیم رئال مادرید ............

بقیه اشو حتماتو ادامه مطلب بخونید

نظر یادوتن نره.

بازیكنانی مثل محمد دیارا و لاسانا دیارا و همچنین بازیكن فرانسوی تازه وارد این تیم كریم بن‌زما مسلمان بوده و از امروز با وجود حضور در تمرینات فشرده و بسیار سخت تیم روزه گرفتند.
تعصب این بازیكنان در رعایت مسائل دینی با وجود سختی آن باعث شده هواداران رئال مادرید نیز به احترام این بازیكنان تا قبل از غروب آفتاب چیزی نخوردند و همراه با آنان در میادین و خیابان‌های منتهی به برنابئو جشن رامادان برگزار كرده و غذا بخوردند.
دو ستاره ایرانی اوساسونا یعنی جواد نكونام و و مسعود شجاعی نیز زیر ذره بین روزنامه‌های اسپانیایی قرار دارند و رفتار دینی آنها می‌تواند برای مردم پامپلونا الگو‌ساز و تاثیرگذار باشد.
در منطقه آندولس اسپانیا كه مسلمانان بیشتری زندگی می‌كنند رمضان نمود بیشتری دارد و بازیكنان مسلمان تیم‌های رئال بتیس و سویا نظیر كانوته به صورت داوطلبانه و به نوبت مراسم افطاری در مساجد آندولس برگزار می‌كنند.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -دریافت کد بارش قبل از بالای وبلاگ

tak-20-تک بیست-کد بارش قلب از وبلاگ
Digital Clock - Status Bar

مرجع وبلاگ نویسان جوان

img alt="http://www.tak-20.com" src="http://www.tak-20.com/tools/generator/tipos/8/m.gif" />http://www.tak-20.comhttp://www.tak-20.comhttp://www.tak-20.comhttp://www.tak-20.comhttp://www.tak-20.comhttp://www.tak-20.comhttp://www.tak-20.comhttp://www.tak-20.comhttp://www.tak-20.com
سایت خدماتی تک بیست